• Ewenty firmowe Łódź
  • Ewenty firmowe Łódź
  • Ewenty firmowe Łódź
  • Ewenty firmowe Łódź
  • Ewenty firmowe Łódź

Gry Outdoor – Teambuilding

Gry teambuilding-owe to kwintesencja integracji. W prosty i przejrzysty sposób zachęcają uczestników do współpracy w osiągnięciu z góry określonego celu. Gry w swoim scenariuszu pomyślane są tak, by wykonanie ich w pojedynkę było praktycznie niemożliwe. Co więcej, z reguły trzeba też określić plan działania dla uzyskania zadowalającego rezultatu, w efekcie czego z grupy wyłaniają się naturalni liderzy.

Plusem gier teambuilding-owych jest fakt, że są one zawsze pozytywne, a radość, połączona ze współpracą procentuje w kontaktach pomiędzy uczestnikami gry. Większość tego typu gier sprawia, że składamy swoje bezpieczeństwo w ręce grupy. Przykładem może być sytuacja, gdy jeden z uczestników ma przejść po moście utworzonym z pozostałych uczestników, bez obaw oddajć się pod opiekę kolegów z grupy.

Gry teambuilding-owe są bardzo bezpieczną formą zabawy. Ich charakter z reguły nie łączy się z dużym wysiłkiem fizycznym, dlatego też gry te skierowane są do grup, w których mogą być osoby o niskiej sprawności. Konkurencje teambuilding-owe nie angażują pojazdów mechanicznych, co dodatkowo zmniejsza możliwość zaistnienia urazów spowodowanych znacznymi prędkościami.

Polecane gry outdoor – teambulding:

  • Gra – Zaginiony obraz
  • Gra – Klucz dostępu
  • Gra – Skażenie
  • Gra – Wyprawa po złote runo
  • Bieg na orientacje
  • Komandosi z Navarony

oraz wiele innych

Na początku spotkania goście dowiadują się od zrozpaczonego kustosza muzeum, że zaginęło wielkie dzieło. Z informacji jakie uzyskał śledząc trasę transportu obrazu udało mu się ustalić, że obraz trafił przez pomyłkę do fabryki puzzli. Został tam pocięty i powielony tak, że nie da się odróżnić kopii od oryginału. Natomiast już pocięte elementy puzzli trafiły do różnych osób. Kustosz zwraca się z prośbą o pomoc w odnalezieniu i skompletowaniu chociaż jednego pełnego obrazu.

Zadanie graczy polega na znalezieniu i dotarciu do poszczególnych punktów zaznaczonych na mapie, gdzie na grupy czekać będą kolejne zadania teambuildingowe. Po wykonaniu zadania uczestnicy otrzymują fragmenty obrazu (puzzli) przedstawiających zaginiony obraz. Zadaniem grup jest zrealizowanie wszystkich zadań i zdobycie wszystkich elementów obrazu – wygrywa grupa, która jako pierwsza zwróci kustoszowi zaginiony obraz.

Gra dla grup od 20 do 200 osób

Chcesz dowiedzieć się więcej napisz do nas, przygotujemy dla Ciebie kompletną ofertę wraz z wyceną.

Fabułą gry jest historia szalonego naukowca i jego tajnych badaniach chemicznych prowadzonych w podziemiach hotelu, do którego przybywa grupa.

Podczas wieczornej kolacji pierwszego dnia gracze dowiadują się o wielkim wybuchu w tajnych laboratoriach. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie niemal cały zapas radioaktywnych, niebezpiecznych menzurek zawierających śmiercionośna broń chemiczną. Od rana w hotelu pojawiają się dziwnie wyglądający osobnicy, w specjalnych kombinezonach i maskach oraz panowie w czarnych garniturach i okularach przeciwsłonecznych. To nie jest chyba kolejna grupa na konferencję…

Zadaniem uczestników gry jest odnaleźć wszystkie menzurki, które znajdują się na terenie obejmującym poszukiwania i bezpiecznie sprowadzić je do laboratorium. Gra rozpoczyna się od odpowiedniego wyposażenia graczy w stroje przeciwchemiczne. Od teraz uczestnicy są specjalnymi zespołami do walki ze skażeniem chemicznym, ruszają w teren na poszukiwania skradzionych menzurek. Zwycięży zespół, który w wyznaczonym czasie dostarczy jak największą ilość śmiercionośnej substancji do sztabu operacji, ratując w ten sposób świat od zagłady.

Gra dla grup od 20 do 200 osób

Chcesz dowiedzieć się więcej napisz do nas, przygotujemy dla Ciebie kompletną ofertę wraz z wyceną.

Klucz dostępu to gra wymagająca od uczestników sprytu, kreatywności, aktywności wszystkich jej uczestników.

Uczestnicy gry zostają podzieleni na trzy grupy a każda z grup rozpoczyna przygodę z innej strefy gry. Zadaniem graczy jest zrealizowanie wszystkich punktów ukrytych w terenie. Na początku grupa otrzymuje fragment mapy (strefy), na której zaznaczonych jest tylko część punków do realizacji. Po wykonaniu zadań z danej strefy i zebraniu wszystkich wskazówek grupa musi rozszyfrować hasło. Po rozszyfrowaniu hasła i podaniu go instruktorowi otrzymuje kolejny fragment mapy z zaznaczonymi kolejnymi punktami w innej strefie gry. Gra kończy się w momencie podania ostatniego hasła, w ostatniej strefie, na ostatnim punkcie. Wygrywa drużyna, która wykona wszystkie zadania w najkrótszym czasie.

Podczas gry oprócz zadań teambuildingowych na graczy czekają, szyfry, kody i inne pomysłowe zagadki logiczne.

Gra dla grup od 15 do 45 osób

Chcesz dowiedzieć się więcej napisz do nas, przygotujemy dla Ciebie kompletną ofertę wraz z wyceną.

Gra teambuildingowa – Wyprawa po złote runo jest grą, która wymusza współdziałanie a nie rywalizację!

Gracze, niczym mityczni Argonauci, ruszają na wyprawę podczas, której czeka ich wiele przygód i wyzwań.

Tylko współpraca grup umożliwi ukończenie gry i odnalezienie legendarnego złotego runa. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie współdziałające grupy. Obie grupy realizują róże zadania a jednocześnie za ich wykonanie otrzymują elementy, które muszą dostarczyć drugiej drużynie, bez których ta nie wykona swoich zadań. Tylko współpraca i zaangażowanie wszystkich członków zabawy pozwoli osiągnąć sukces. Ostatnie zadanie gry obie grupy wykonują wspólnie, korzystając ze zdobytych podczas całej gry elementów.

Gra dla grup od 10 do 30 osób.

Chcesz dowiedzieć się więcej, napisz do nas, przygotujemy dla Ciebie kompletną ofertę wraz z wyceną.

Bieg na orientację to sposób na sprawdzenie samego siebie. Uczestnik posługując się mapą oraz kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną przez punkty kontrolne. Droga pomiędzy punktami (tzw. przelot) jest dowolna i właśnie wybór jak najkorzystniejszego wariantu decyduje o tym kto wraca do domu „z tarczą” a kto „na tarczy”.

Sprawdzanie obecności na danym punkcie kontrolnym odbywa się za pomocą karty patrolowej, którą to podbija się na danym punkcie w odpowiednim jej miejscu. Uczestnikami biegu mogą być pojedynczy zawodnicy lub patrole złożone z trzech lub czterech osób. Zawodnicy startują do biegu zazwyczaj w odstępie czasowym czyli co trzy minuty, wg wcześniej ustalonej kolejności. W momencie startu otrzymują mapy z zaznaczonym punktami terenowymi do potwierdzenia.

Na przebycie całej trasy zawodnicy mają określony czas. Wygrywa ten zespół, który w jak najkrótszym czasie odnajdzie wszystkie punkty kontrolne i poprawnie oznaczy je na karcie patrolowej.

Masz pytania?

Chcesz poznać szczegóły naszej oferty, nawiązać współpracę? Skontaktuj się z nami!