• Ewenty firmowe Łódź
  • Ewenty firmowe Łódź
  • Ewenty firmowe Łódź
  • Ewenty firmowe Łódź
  • Ewenty firmowe Łódź

Wieczór „TURNIEJ DART”

Dart, lotki, rzutki – powiązane ze sobą gry, w których celem jest trafianie niewielkimi lotkami w tarczę umieszczonej na wolnostojącym automacie.

Pojedyncza rozgrywka, inaczej „leg” jest pojedynkiem między dwoma zawodnikami, którzy na przemian wykonują trzy rzuty do tarczy. Wygrywa zawodnik, który pierwszy osiągnie założoną liczbę punktów, zazwyczaj 301 lub 501, przy czym punkty  odlicza się od tyłu od np. 501 aż do 0. Ostatni rzut musi trafić bezpośrednio w podwójne pole lub środkową część bulleye i musi jednocześnie zredukować wynik gracza do zera. Jeżeli zawodnik trafi w pole, które da wynik ujemny, kończy się jego kolejka i przywracany jest wynik do stanu sprzed tej kolejki. Ze względu na to, że podwójne pola są małe, zakończenie lega (nazywane z ang. „doubling out” lub „checking out” ;). Dłuższe rozgrywki są często podzielone na sety, które składają się z danej ilości legów. Podczas jednej rozgrywki maksymalnie może brać udział 8 osób.

Do innych, znanych gier możliwych do przeprowadzenia zalicza się m.in. „Double-in” (w którym należy trafić podwójne pole, by w ogóle rozpocząć naliczanie punktów), „Round The Clock” (w którym gracze muszą trafiać kolejne numerowane pola tablicy), bardziej skomplikowany „Cricket” oraz wiele innych.