• Ewenty firmowe Łódź
  • Ewenty firmowe Łódź
  • Ewenty firmowe Łódź
  • Ewenty firmowe Łódź
  • Ewenty firmowe Łódź

Warsztaty robienia świec sojowych oraz zawieszek zapachowych

Samodzielna produkcja wyrobów z wosku sojowego to ogromna przyjemność i świetny pomysł na spędzenie wspólnego czasu ze współpracownikami.

Jak wyglądają wyglądają nasze warsztaty z tworzenia świec sojowych?

Warsztaty produkcji wyrobów sojowych prowadzone są w luźnej atmosferze. Piękne zapachy kojarzone są z czasem relaksu, dbania o siebie i chwili uważności – te elementy podkreśla muzyka w tle, palące się świece i woski zapachowe na kominkach.

Każdy z uczestników otrzymuje jednorazowy fartuszek ochronny, rozmawiamy chwilę o zapachach – który z uczestników warsztatów z nich korzysta, z jakich, jakie są ich doświadczenia w tym zakresie. W czasie oczekiwania na to, aż wosk osiągnie odpowiednią temperaturę, rozmawiamy o kompozycjach zapachowych i olejkach eterycznych – różnicach między nimi, właściwościach chemicznych, wpływie na zdrowie. Przed uczestnikami stoją tace z różnymi zapachami – wybierają swoje ulubione, z którymi planują wykonać swoje świece / zawieszki.

Wybierają również dodatki do zawieszek – dodatki przygotowane przeze mnie wcześniej z wosku., jednocześnie wybierając formę do zawieszki. Kiedy wosk do zawieszek osiągnie odpowiednią temperaturę, uczestniczki nalewają go do przygotowanych pojemników odpowiednią ilość wosku, odpowiednią ilość zapachu, mieszają i wlewają do foremek, następnie ozdabiają. Po zastygnięciu zawieszki są wyciągane z foremek i uzupełniane o metalowe przelotki i sznurek do zawieszenia, a także pakowane w pudełko z okienkiem.

Kiedy wosk do świec osiąga odpowiednią temperaturę, uczestnicy nalewają go do przygotowanych pojemników w odpowiedniej ilości, dodają wybrany zapach. Przygotowują pojemniki na świece – osadzają knot i unieruchamiają go. Zalewają świece i czekają min. 12 h, aby przesunąć zalany produkt.

Dlaczego wosk sojowy w świecach?

Do najważniejszych argumentów przemawiających za używaniem produktów na bazie wosku sojowego należą:

  1. Wosk sojowy jest biodegradowalny i pochodzenia roślinnego,
  2. Wosk sojowy zmywa się ciepłą wodą i mydłem,
  3. Świece na bazie wosku sojowego palą się ok. 50% czasu więcej niż parafinowe, więc wystarczają na dłużej,
  4. Taka świeca nie kopci, nie pozostawia czarnego osadu,
  5. Woskiem roślinnym nie można się poparzyć, bo topi się w dużo niższej temperaturze,
  6. Niektóre świece parafinowe mają chemiczny, ostry zapach. Produkty sojowe pachną przyjemnie – jest to delikatny, mleczny zapach,
  7. Palenie świec sojowych czy topienie wosków na bazie wosku sojowego nie powoduje zatruć organizmu – nie boli po nich głowa, nie zostaje chemiczny posmak na języku, nie ma konieczności wietrzenia mieszkania,
  8. Parafinę tworzy się z ropy naftowej. Badania pokazują, że palona wytwarza m. in. formaldehyd, toluen i beznol. Substancje te mogą odkładać się w naszych ciałach i powodować choroby. Ból głowy może być pierwszym objawem zatrucia organizmu. Wielu producentów podaje przykład, który bardzo porusza wyobraźnię – palona świeca parafinowa wydziela bardzo podobny „koktajl” do rury wydechowej auta.

warsztaty z robienia świec sojowych