• Ewenty firmowe Łódź
  • Ewenty firmowe Łódź
  • Ewenty firmowe Łódź
  • Ewenty firmowe Łódź
  • Ewenty firmowe Łódź

Degustacja win

„Stary kontra nowy świat”

To degustacja, podczas której pokażemy na czym polega ta stara i nowa klasyfikacja, jak różnią się metody produkcji win i jak na ich styl wpływa klimat. Przede wszystkim jednak na własnych podniebieniach przekonamy się, czym różnią się Stary i Nowy Świat.

Przedstawimy najistotniejsze cechy szczepów winogron i podpowiemy, na co należy zwrócić uwagę, aby z wielu pozycji na półce wybrać tę właściwą.

Degustacja wina to interaktywny program edukacyjno-treningowy. Każde spotkanie jest formą opowieści, wykładem i degustacją praktyczną. W czasie każdego spotkania, trwającego ok. 1,5 do 2 godzin degustowanych jest od 4 gatunków win.

Warsztaty składają się z dwóch części – wykładowej i degustacyjnej. Łączy wiedzę teoretyczną z praktyką, czyli doświadczenie przyjemne z pożytecznym.

Podczas spotkania omawiana jest znajomość wina i sposoby doceniania jego walorów, słuchacze otrzymają zestaw niezbędnych informacji, przekazywanych w sposób kompetentny i ciekawy, słuchacze uczestniczą w profesjonalnej degustacji win. Każdy uczestnik tego szkolenia, po jego zakończeniu, biedzie swobodniej poruszać się w fascynującym świecie win.